Foam-lok 500

FOAM-LOK™500 s otevřenou strukturou buněk je navržena tak, aby Váš dům dýchal.

Stříkaná polyuretanová pěnová izolace FOAM-LOK™ nabízí řadu výhod pro majitele domů jako jste Vy - majitele, kteří si uvědomují hodnotu investice do vysoce výkonných izolačních systémů. Výběrem některé z našich vysoce kvalitních stříkaných pěnových izolací FOAM-LOK™ výrazně uspoříte náklady na energie a docílíte zdravějšího a pohodlnějšího bydlení.

Izolace FOAM-LOK™500 se aplikuje za použití speciálního technologického zařízení nástřikem dvousložkové kapaliny, která po nanesení na stavební konstrukci zvětšuje svůj objem stopadesátinásobně během několika sekund, čímž dojde k zaplnění všech i těžce dostupných míst. Pěnová izolace FOAM-LOK™500 výborně přilne k jakékoli stavební konstrukci, zůstává trvale pružná, nesmršťuje se a je objemově stálá po celou dobu životnosti budovy.

FOAM-LOK™500
je navržena tak, aby vytvořila vzduchovou bariéru a zabránila průniku vzduchu.

Izolace FOAM-LOK™500 je navržena tak, aby ve stavební konstrukci dýchala a propouštěla vodní páry (vynikající difúzní odpor). FOAM-LOK™500 doporučujeme zejména do střešních konstrukcí stěn domů, mezi krokve, do dřevostaveb, chalup apod. Kompletně vyplní veškeré mezery, vytvoří vzduchovou bariéru, čímž zabraňuje průniku studeného vzduchu a tím kondenzaci vody uvnitř objektu.

Oblast a podmínky použití:
Izolace podkroví, izolace střechy zevnitř objektu, izolace stropu, izolace stěn, izolace mezi krokve, izolace domu apod. Pěnu je možné aplikovat od - 6°C (aplikace je možná v průběhu celého roku).

FOAM-LOK™500
je dvoukomponentní stříkaná pěnová izolace na vodní bázi s otevřenou strukturou buněk. Mezi hlavní výhody patří neměnné tepelně izolační vlastnosti, rychlá montáž, možnost izolace i jinak velmi těžce dostupných míst a detailů. FOAM-LOK™500 vyplní veškeré mezery a zamezí prostupu vlhkosti a vzduchu stavební konstrukcí. Zabraňuje vzniku plísní a při všech svých výhodách je maximálně šetrná k životnímu prostředí.


Co je otevřená struktura buněk ? FOAM-LOK™500 je izolační pěna s otevřenou strukturou buněk sestávající z milionů otevřených buněk o hustotě 8,41 kg/m3. FOAM-LOK™500 se aplikuje/stříká jako tekutina, která během několika sekund expanduje na 150-ti násobek objemu tekutého stavu. Izolace FOAM-LOK™500 je založena na vodní bázi.

Nasákavost stříkaných pěn s otevřenou strukturou buněk Veškeré stříkané izolační pěny s otevřenou strukturou buněk absorbují vodu. V rámci nasákavosti však v žádném případě není důležité jak rychle a kolik vody pěna absorbuje! Je důležité hodnotit jak rychle voda izolaci opustí – jak rychle dokáže pěna vyschnout. Některé pěny disponují tzv. opožděnou nasákavostí, což může mít vliv na vyschnutí pěny jako takové a to je velký problém, jelikož majitel objektu nemá o případné např. trhlině ve střeše ponětí a nijak situaci neřeší. Navíc nasáklá pěna/izolace držící vodu přirozeně neizoluje, drolí se a ztrací přídržnost k podkladu a další technické vlastnosti. Izolace FOAM-LOK™ 500 je navržena tak, aby vodu nasála a propustila dále. Zhodnocení možnosti styku s vodou a vlhkostí je naprosto limitující pro výběr ideálního izolačního materiálu. Pokud je izolovaný  prostor ve vlhkém prostředí, doporučujeme použití izolace s uzavřenou strukturou buněk FOAM-LOK™2000.

Výhody stříkané pěnové izolace FOAM-LOK™ 500

 • - Bezespárá izolační vrstva
 • - Vynikající zvuková izolace
 • - Eliminace proudění vzduchu
 • - Výborná adheze k podkladu
 • - Energetická úspora
 • - Zabránění vzniku tepelných mostů
 • - Zdravější bydlení
 • - Odolnost proti chemickým látkám
 • - Šetrnost vůči životnímu prostředí
 • - Brání růstu plísní
 • - Výrazné snížení spotřeby energie a rychlá návratnost investice
 • - Rychlá aplikace, nízké náklady
 • - 100% vyplní a utěsní všechna místa

Pěnovou izolaci FOAM-LOK™ poznáte podle charakteristického oranžového zabarvení. Po aplikaci je pěnová izolace zdravotně nezávadná a neuvolňují se z ní žádné toxické látky!

Jaká stříkaná izolace je lepší?  Oba izolační systémy nabízejí oproti běžně používaným izolacím jako je vata, foukaná celulosa apod. významné izolační výhody. Izolace FOAM-LOK™ zamezí průniku vzduchu, vytvoří bezespárou vzduchovou bariéru, vyplní trhliny, mezery a těžce dostupná místa, zaručuje neměnné izolační vlastnosti apod. Pěna s uzavřenou strukturou buněk navíc výrazně zpevňuje podklad nebo místo, na které je aplikována. Zamezuje průniku vlhkosti a má vynikající izolační vlastnosti i při poloviční tloušťce nástřiku.

STŘÍKANÁ PĚNOVÁ IZOLACE - ZATEPLENÍ DOMŮ